iransports
06 بهمن 1401 - 16:25

۶کارخانه آردسازی استان زنجان سالانه ۱۲۵ هزار تن آرد تولید می کنند

زنجان-مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: ۶ کارخانه آردسازی استان سالانه نزدیک به  ۱۲۵ هزار تن آرد جهت مصارف واحدهای خبازی، آرد خام روستایی، صنف و صنعت تولید می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی‌الله زمانی گفت: در راستای ارتقای کیفیت آرد و عرضه نان مطلوب به هم استانی‌ها توسط اکیپ‌های بازرسی و نظارت کارشناسان اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی با همکاری اداره‌کل استاندارد و معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی از کارخانجات آردسازی استان از نحوه اختلاط گندم، خط تولید، طبقات بوجاری و آسیاب، استحصال گندم، وزن آرد، مراحل کیسه‌گیری بازدید و از آرد تولید شده نمونه‌برداری می‌کند تا نسبت به سنجش کیفیت آرد براساس شاخصه‌های استاندارد مورد بررسی و آزمایش قرار دهند.

زمانی در ادامه افزود: در این بازرسی‌ها بر ادامه روند پایش مسیر تولید تا مصرف آرد نظارت داشته و راهکارهای علمی تحقیق و بررسی تاثیر عوامل مختلف اعم از نقش نیروی انسانی، دستگاه‌های پخت و درصد ترکیبات مختلف موجود در آرد را در کیفیت انواع نان در استان ضروری دانست و پیشنهاد کرد تا دستگاه‌های مختلف نظارتی نیز با در نظر گرفتن نوع مسئولیت در این خصوص ایفای نقش کنند.

وی اظهار کرد: براساس اعلام مرکز پژوهشکده غلات کشور میانگین عدد کیفی نان استان زنجان از میانگین کشوری در یک سال گذشته جزو ۳ استان برتر قرار دارد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: ۶ کارخانه آردسازی استان، سالانه نزدیک به ۱۲۵ هزار تن آرد جهت مصارف واحدهای خبازی، آرد خام روستایی، صنف و صنعت تولید می‌کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 999563