iransports
01 بهمن 1401 - 12:05

تحلیلگر سوری: اقدامات اشغالگران علیه ملت سوریه جنایت جنگی است

یکی از تحلیلگران سوری با اشاره به تداوم اقدامات ظالمانه واشنگتن علیه ملت سوریه اعلام کرد که ادامه این روند مقاومت مردمی علیه اشغالگران را رقم خواهد زد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «سعید فارس السعید» تحلیلگر سوری امروز شنبه اعلام کرد که اقدامات اشغالگران آمریکایی در سرقت منابع سوری به شکل گیری مقاومت مردمی علیه اشغالگران آمریکایی منجر خواهد شد.

وی افزود: تداوم غارت و چپاول منابع ملی نفتی ملت سوریه و محروم کردن این ملت از ثروت‌های خدادای و معیشت روزانه و در کنار آن اقدام دولت آمریکا در اعمال تحریم اقتصادی با قوانین بین المللی در تضاد است. این اقدامات به مثابه جنایات جنگی علیه ما و علیه بشریت است.

این تحلیلگر سوری تاکید کرد: غارت ثروت‌های ملت سوریه به انتفاضه مردمی ملی مسلحانه در مناطق شرقی سوریه علیه اشغالگران آمریکا منجر خواهد شد.

وی افزود: مقاومت مردمی آماده آزادسازی مناطق نفتی و کشاورزی که نیروهای اشغالگر بر آن سیطره یافته‌اند را رقم خواهد زد. این در شرایطی است که مردم نیاز مبرمی به نفت و مواد سوختی دارند و نبود آن تعطیلی زندگی مردم سوریه را به دنبال خواهد داشت.

تحلیلگر سوری تصریح کرد: دولت‌های سابق و فعلی آمریکا، حامی تروریسم در کشور ما و در منطقه ما هستند و کودکان ما را از ساده‌ترین نیازهای زندگی محروم کرده‌اند.

وی افزود: ما از ملت آمریکایی می‌خواهیم که بر دولتمردان خود به منظور خروج نیروهایشان از سوریه فشار بیاورند و در غیر این صورت همه گزینه‌ها برای ملت ما علیه اشغالگران مطرح است.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال 1396، نیروهای آمریکایی جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) تحت حمایت آن‌ها در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و حضور آنان غیرقانونی است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 987908